Vai Tava karjera ir Tev „īstā”?

Darba meklēšana Vai Tava karjera ir Tev „īstā”?

Vai Tava karjera ir Tev „īstā”?

Laika gaitā, katram var rasties jautājums, vai esmu īstajā darbavietā. Iemesli tam var būt visdažādākie - esi palaidis garām savu iespēju uz paaugstinājumu, esi centies atrast lielākus izaicinājumus šajā darbavietā, vai arī vienmēr esi vēlējies darīt kaut ko pavisam citu.
Tas ir liels un drosmīgs lēmums mainīt darbu vai karjeru. Līdz ar to, pirms Tu sper šo nozīmīgo soli, apdomā, vai tas patiešām ir tas, ko Tu vēlies. Pirms pieņem galējo lēmumu ir vērts apdomāt šādus jautājumus:


1. Vai esi objektīvi novērtējis paaugstinājumu, ko pēc savām domām esi pelnījis?


Tas var būt graujoši, nesaņemt paaugstinājumu, pēc kura tik ilgi esi tiecies, jo īpaši, ja šo mērķi esi centies sasniegt ļoti ilgu laiku. Bet, pirms sāc pārlieku satraukties, pajautā sev vai vēl labāk savam darba devējam, kādēļ Tu nesaņēmi šo paaugstinājumu. Vai Tavs ieguldītais darbs bija pietiekams? Vai kāds cits saņēma paaugstinājumu, kamēr Tavs smagais darbs netika novērtēts? Bet varbūt tam ir visai racionāls izskaidrojums, ir tikai jāpaskatās objektīvi. Lai kas būtu par iemeslu, svarīgi to izrunāt ar savu darba devēju. Iespējams, ja arī turpmāk vēlies strādāt esošajā uzņēmumā un amata paaugstinājums Tev ir ļoti svarīgs, ir vērts izstrādāt attīstības plānu, kas palīdzētu sasniegt kāroto mērķi. Šāda izplānota tikšanās, Tavam darba devējam liks noprast, ka esi nopietns, mērķtiecīgs un zini, ko vēlies sasniegt.

2. Vai es ticu produktam / uzņēmumam / pakalpojumam un uzņēmuma nākotnei?


Kā Tev šobrīd veicas konkrētajā uzņēmumā un darbavietā? Vai tas ir Tavs ideālais darbs, ko atradi pēc vairāku nedēļu un mēnešu meklējumiem, vai arī tā ir pirmā darbavieta, kurā pieteicies un Tevi uzreiz pieņēma? Ja uzskati, ka Tava šī brīža darbavieta ir tikai atsperšanās laukums pirms lielā lēciena, tad Tu, iespējams, vari kļūt par vienu no tiem cilvēkiem, kuri šādi strādā jau vairākus gadus, bet tā arī nav izlēmuši/ saņēmušies lēkt.
Jebkurā gadījumā, ja Tev sāk rasties šaubas par uzņēmuma vīziju vai par savu karjeru esošajā uzņēmumā, tas varētu būt īstais laiks pārdomāt par darba vietas vai sfēras maiņu. Ir neticami grūti darīt labi to, kas Tev nesagādā prieku, vai sasniegt rezultātus, kuriem pats netici. Izveido sarakstu ar uzņēmumiem vai uzņēmuma darbības sfērām, kurās Tu vēlētos strādāt, un sāc ceļu pie mērķa sasniegšanas.


3. Vai man ir pietiekami apņēmības?


Ir viegli iegrimt nogurdinošos ikdienas darbos, kas aizņem visu dienu, bet, kas nesagādā ne prieku, ne pozitīvus rezultātus. Dažiem cilvēkiem tas ir īsākais ceļš līdz brīvdienām, bet, ja tas aizņem lielāko daļu Tavas darba dienas, vai nevajadzētu darīt ko tādu, kas patiešām sagādā prieku, nes pozitīvus darba augļus, kā arī ir redzami pozitīvi darba rezultāti? Iespējams, ir kaut kas, ko Tu vari darīt citādāk, lai piepildītu savu darbu ar jauniem izaicinājumiem, piemēram, uzņemties vairāk pienākumu (iepriekš gan aprunājies ar savu darba devēju pirms pieņem tik svarīgu lēmumu). Ja sava darba papildināšana ar jauniem, interesantiem pienākumiem nav iespējama, apdomā, vai vēlies turpināt attīstīties tieši šajā uzņēmumā, vai meklēt jaunus izaicinājumus citā darbavietā.

4. Vai manā darbavietā ir pietiekami daudz iespēju profesionālai izaugsmei?

Pat ja dari to, kas patīk, bet šajā darbavietā nav karjeras izaugsmes iespējas, drīz vien vari pieķert sevi pie domas, ka tomēr vēlies kaut ko mainīt esošajā situācijā. Iespējams daudzi jau ilgstoši atrodas šādā situācijā:
• neizjūt apmierinātību ar savu darbu;
• nesaskata pozitīvus rezultātus tam, ko dara;
• pēc darba jūtas nomākti vai pat nenovērtēti;
• no prieka par darbu nav ne vēsts utt.

Viss iepriekš minētais nozīmē, ka tomēr ir pienācis laiks aprunāties ar savu darba devēju: izrunāt visas iespējas par Tavām izaugsmes un karjeras iespējām, kā arī izrunāt negatīvo situācijas pusi – kādēļ Tu vēl neesi saņēmis paaugstinājumu vai papildu darba pienākumus, un kā tas ietekmē Tavu darba kvalitāti un sniegtos rezultātus. Vai tiešām nav nekādu iespēju realizēt sevi esošajā darbavietā, vai ir jāmeklē piepildījums kādā citā vietā.

5. Vai pieņemt abpusējo vienošanos par darba saistību pārtraukšanu, ja tas tiek piedāvāts?

Viens no veidiem kā saprast, vai tiešām esi neapmierināts savā esošajā darbavietā un amatā, ir sev godīgi atbildēt, kā Tu pieņemtu atlaišanu, ja pastāvētu šāds faktors: ko Tu darītu; kā Tu justos; kāda būtu Tava reakcija? Kaut arī tās nav pozitīvas ziņas, tās vienlīdz var būt arī lieliska iespēja mainīt savu karjeru un sākt visu no jauna. Ja tomēr nezini, ko tieši vēlies darīt, paņem brīvdienas vai atvaļinājumu: atpūties mājās, pie radiem vai draugiem, aizbrauc ceļojumā, izvēdini galvu, apdomā, ko kādreiz vēlējies darīt un kādi plāni tika kalti nākotnei. Uztaisi „revīziju” saviem mērķiem, prasmēm un zināšanām, lai arī Tu saprastu, ko vari piedāvāt darba devējam no savas puses. Jo, iespējams, Tevī jau ir viss nepieciešamais, kas spētu ieinteresēt darba devēju un kas ir pielietojams jau esošajā darbavietā vai sfērā, un tas var lieki noderēt kā motivācija arī turpmākajai rīcībai, piemēram, kardinālai darbavietas maiņai. Varbūt tas ir tieši tas, kas nepieciešams šādā situācijā – pārdomas par saviem spēkiem un ambīcijām. Iespējams, tas mainīs Tavas domas par esošo darbavietu un to, ko Tu dari.