Darbs pēc personības tipiem

Darba meklēšana Darbs pēc personības tipiem

Darbs pēc personības tipiem


Kāds darbs būtu piemērots tieši man? Šāds jautājums droši vien nodarbina daudzu prātus vai vismaz tos, kuri nav pārliecināti par esošās darbavietas un amata atbilstību un nākotnes perspektīvām.

Pirmais solis piemērota darba atrašanā ir saprast, kāds ir Tavs personības tips un kāds darbs tai visvairāk atbilst. Ikviens darbs, lai kādas jomas/ sfēras tas būtu, prasa noteiktas zināšanas, prasmes un iemaņas augstākajā līmenī, tāpat arī ir svarīgi, lai darbs sniegtu ne tikai labākos darba augļus, bet arī gandarījumu par to.

Izpēti mūsu personību gidu un noskaidro, kāds darbs ir vispiemērotākais tieši Tavai personībai.
Sportiskais
Noteikti zini šādu tipu: iededzis, atlētisks un kaitinoši veselīgs. Ja Tu labāk dodies skriet, nevis laiski gulšņāt pie TV ar našķiem, dzīvo un elpo ar sporta un veselības pasauli, tad droši varētu teikt, ka Tavam darbam un karjerai ir jābūt saistītai ar sporta sfēru. Vai Tu būtu treneris, instruktors, sporta preču pārdevējs vai Olimpiskais čempions, darbs Tev būs, tikai tiecies pēc tā.

Skaitliskais
Matemātika. Tas ir netīkams vārds daudziem cilvēkiem, bet daudziem tas ir vārds, kas liek viņu pelēkajām šūniņām sākt kustēties aktīvāk. Ja esi izteikts skaitļotājs vai Tev patīk apstrādāt lielus apjomus ar datiem, tad darbs ar cipariem noteikti Tev būs piemērots. Vislabākais ir darbs finanšu industrijā un daudzi no tiem ir ļoti labi apmaksāti. Galvenais, saprast, kādu tieši darbu ar skaitļiem vēlies darīt: grāmatvedis, tā palīgs, finansists, banku darbinieks.

Ārpus-biroja darbs
Vai vienmēr esi dzīves un pasākuma dvēsele? Vai esi tas, kuram draugi un paziņas zvana, kad nepieciešama uzmundrināšana? Daži vienkārši ir dzimuši aktīvai, tiešai komunikācijai un iesaistei dažādos pasākumos. Ja esi viens no viņiem, tad Tev ir paveicies - ir daudz darbu, kas derētu Tavai aktīvajai un mutoļojošajai personībai. Pārdevējs, semināru vadītājs.

Praktiskais
Praktisks cilvēks var nomainīt spuldzīti vai arī uzcelt māju un darīs to ar entuziasmu. Praktiskam cilvēkam ir nepieciešamas
job
tikai izejvielas, lai īstenotu savu ieceri. Un, ja Tu izbaudi praktiskus darbus, strādāšanu ar rokām un Tev tas padodas ļoti labi, tad Tev ir daudz iespēju darba tirgū.

Akadēmiskais
Tu nevēlējies pamest skolu vai universitāti, jo Tev ļoti patika mācīties, pat vairāk nekā bija uzdots, vai arī Tev ir dabas dots talants visu atcerēties no pirmās reizes, pat sarežģītus tekstus? Tādā gadījumā Tev nevajadzētu ignorēt šo faktoru. Ir vairāki vienreizēji darba piedāvājumi un karjeras iespējas, kas paredzētas tieši akadēmiskajiem prātiem – dažas no tām iespējams pat neesi uzlūkojis/ apsvēris.

Aprūpētājs
Vai esi viens no tiem, kas citiem liek justies ērti un komfortabli? Ja Tev nemaz nav jāpiepūlas, bet joprojām esi rūpīgs un gādīgs, tas nozīmē, ka esi personība, pie kuras vēršas kā draugi, tā arī ģimene, kad viņiem nepieciešams atbalsts. Šādām personībām ir nozīmīgas lomas pasaulē – un darbi, kas iespējams der tieši Tev un ir labi atalgo

Kreatīvais
Ideju ģenerators, viens no tiem, kuri dzīvo, lai izdomātu jaunas lietas. Ideju ģenerēšana viņiem nāk ļoti viegli un dabiski. Vienalga vai esi aktieris, rakstnieks, vai vienkārši izgudrotājs, šāda tipa cilvēki ir nepieciešami gandrīz ikvienā biznesa industrijā; labākās idejas, kuras sasniedz mērķus.Secinājumi. Ikviens var atrast tieši sev piemērotu darbu, ir tikai jāsaprot, kas Tu esi un ko vēlies darīt, kur atrasties, un tad tikai atliek izpētīt plašo darba tirgu: darba piedāvājumi pēc amatu kategorijām.