CV rakstīšana

Darba meklēšana CV rakstīšana

CV rakstīšana

CV (Curriculum Vitae) ir rakstiski izklāstīta īsa autobiogrāfija, kurā cilvēkam ir jāuzrāda sava kontaktinformācija, kā arī informācija par savām iemaņām, darba pieredzi un izglītību.

CV ir Tavs pirmais kontakts ar iespējamo darba devēju. CV uzreiz ir jāpiesaista darba devēja uzmanība un jāparāda, kādēļ būtu vērts Tevi aicināt uz darba interviju. Sākotnējā atlasē darba devēji katram CV parasti velta dažas sekundes. Tāpēc ir svarīgi, lai Tavs CV izskatītos profesionāli un atspoguļotu patiesu un darba devējam interesējošo informāciju par Tavām iemaņām un kvalifikāciju. Jo CV ir Tava prezentācija par Tevi pašu un, ja tas būs nevērīgi sastādīts, tad tikai viens cilvēks spēs uzņemties atbildību par to, ka netiek aicināts uz pārrunām vai tamlīdzīgi un tas būsi Tu pats. Tāpēc CV sagatavošanai laiks ir jāvelta rūpīgi, lai izlasot savu CV, pašam būtu atziņa: "Jā, ar viņu es gribētu tikties klātienē un izrunāt viņa darba pieredzi", protams, būtisks ir arī noformējums un informācijas pasniegšanas valoda un termini.

CV

Daži svarīgākie padomi, rakstot CV:

Pievērs uzmanību CV noformējumam
Apraksti savas prasmes skaidri un loģiski tā, lai izceltos Tavas priekšrocības. Pievērs uzmanību detaļām gan formā, gan saturā; pareizrakstības, gramatikas un stilistikas kļūdas nav pieļaujamas.

Koncentrējieties uz būtisko
Pastāv vairāki CV veidi, viens no iedalījumiem ir:
Paplašinātais CV (CV var sastāvēt uz 2 līdz vairākām lappusēm, kur bez pamatinformācijas ir detalizēts darba vietu pienākumu izklāsts).
Informatīvs CV (CV, kas sastāv no 1-2 lappusēm).
- Ja Tava darba pieredze ir neliela (jo tikko esi beidzis/-usi skolu vai augstskolu), vispirms apraksti iegūto izglītību, uzsverot prakses vietas.
- Ja Tev jau ir darba pieredze, tad CV sāc ar savu darbavietu uzskaiti/ aprakstu hronoloģiskā secībā, pirmo norādot esošo vai pēdējo darbavietu.
- Koncentrējies uz būtiskiem aspektiem savā izglītībā un darba pieredzē, CV neiekļauj konkrētam gadījumam neatbilstošu izglītību un darba pieredzi.

Pielāgo CV amatam, uz kuru pretendē
Pirms nosūti CV darba devējam, pārbaudi, vai tas atbilst izvirzītajām prasībām. Uzsver savas priekšrocības atbilstoši potenciālā darba devēja prasībām. Labas zināšanas par izvēlēto uzņēmumu ļaus veidot CV atbilstoši konkrētajam piedāvājumam. Ielāgo: nemēģini "izpušķot" savu CV ar nepatiesiem datiem, jo rēķinies, ka tie var atklāties intervijas laikā.

Raksti skaidri un koncentrēti
Potenciālais darba devējs novērtēs Tavu CV dažu sekunžu laikā, tāpēc:
- raksti īsiem teikumiem,
- koncentrējies uz būtiskajiem aspektiem savā izglītībā un darba pieredzē,
- nav nepieciešams CV rakstīt par visām darbavietām, kurās esi strādājis, jo lielākoties darba devēju interesē pēdējo desmit gadu profesionālā pieredze,
- kā arī paskaidro, kāpēc radušies pārtraukumi mācībās vai karjerā.


Palūdz vēl kādam izlasīt Tavu CV, kad tas ir gatavs
Pārbaudi vēlreiz savu CV pēc uzrakstīšanas, izlabo pareizrakstības kļūdas un parūpējies par to, lai CV tiktu izveidots skaidri un loģiski. Palūdz vēl kādam to izlasīt, lai pārliecinātos, ka tā saturs ir skaidrs un viegli saprotams.