Pieteikuma/motivācijas vēstules sastādīšana

Darba meklēšana Pieteikuma/motivācijas vēstules sastādīšana

Pieteikuma/motivācijas vēstules sastādīšana

Piesakot savu kandidatūru uz kādu darbavietu, darba meklētājam bieži vien kopā ar CV ir jānosūta arī motivācijas jeb pieteikuma vēstule. Ar motivācijas vēstuli Tu parādi potenciālajam darba devējam savu piemērotību un motivāciju sākt darbu iecerētajā vakancē.
Motivācijas vēstulē ievēro lietišķas sarakstes pamatprincipus: adresāta koordinātes lapas augšējā labajā stūrī, zemāk – nosūtītāja adrese, kontaktinformācija, datums. Centies to adresēt konkrētam cilvēkam uzņēmumā, kurā piesakies darbā. Ja nezini konkrētu personu, vari izmantot uzrunu "Cien. kundzes/ A.god. kungi" vai gluži vienkārši adresēt to uzņēmuma personāldaļai, vai noformēt vēstuli kā pieteikumu.


Pirmajā vēstules rindkopā sniedz atsauci uz informācijas avotu, no kura uzzināji par vakanci.

Otrajā – pietiekami izvērsti demonstrē savu atbilstību vakancei. Apraksti, kāpēc esi piemērots šim amatam, ko līdzīgu jau esi darījis, kādas ir Tavas īpašās iemaņas un sasniegumi. Atrodi savu konkurētspējīgo priekšrocību un nekautrējies par to pastāstīt potenciālajam darba devējam. Akcentē, kāpēc esi ieinteresēts strādāt šajā uzņēmumā, kāds varētu būt Tavs ieguldījums tā darbībā un attīstībā.
Ja Tev vēl nav darba pieredzes, šeit iederas informācija par citiem Taviem sasniegumiem, kas apliecina piemērotību darbam.


motivacijas vestule
Trešā rindkopa ir vēstules nobeigums, kurā norādi, ka Tu priecātos saņemt uzaicinājumu uz interviju, lai klātienē varētu pārrunāt Tavu piemērotību konkrētajai vakancei.

Rakstot motivācijas vēstuli, atceries – nekā lieka un tikai patiesību. Rūpīgi pārdomā, vai sniegtā informācija patiešām raksturo Tavas prasmes, zināšanas, darba pieredzi.

Lielākā kļūda, ko darba meklētāji pieļauj, rakstot motivācijas vēstules, ir nespēja sasaistīt savu iepriekšējo pieredzi ar nākotnes darba prasībām.
Mēs aprakstam to, ko mums patīk darīt, kas vislabāk padodas, taču aizmirstam par to, ka darba devējam ir konkrētas prasības un vajadzības šai vakancei (sludinājums mudž no šīm lietām, atliek tikai sludinājumu rūpīgi izlasīt) un viņš arī grib saprast, cik labi mēs spēsim tikt galā ar paredzētajiem darbiem.
Lai sagatavotu maksimāli pārliecinošu vēstuli, veic izpēti par uzņēmumu un tā piedāvāto vakanci. Jo vairāk zināsi par potenciālo darba vietu, jo labāk spēsi demonstrēt savu atbilstību vēlamajam amatam.

Lai arī vēstulē ir jāievēro lietišķas sarakstes pamatprincipi, ar tiem nepārspīlē – vēstulei ir jābūt vienlaikus gan lietišķai, gan personiskai un optimistiskai. Tai ir jāspēj piesaistīt Tavu potenciālo darba devēju, lai Tevi pamanītu uz pārējo pretendentu fona.

Vēstules noformējums:
- 1 (maksimums 2) A4 lapaspuse;
- datordruka, fonta lielums – 12pt;
- tekstam jābūt pārskatāmam, labi izvietotam.

Ja esi radoša darba darītājs, piemēram, grafiskais dizaineris, mārketinga asistents/ speciālists, fotogrāfs utt., veido savu pieteikumu atbilstoši kreatīvajam amatam, uz kuru piesakies. Jo interesantāku CV un pieteikumu izveidosi, jo lielāku potenciālā darba devēja uzmanību pievērsīsi. Saņemot šādu radošu pieteikumu, saņēmējam uzreiz radīsies pozitīvas, Tevi raksturojošas asociācijas, kuras noteikti neatstās vienaldzīgu.

Pirms nosūtīšanas obligāti pārlasi vēstuli, jo neuzmanības, stilistiskās vai gramatiskās kļūdas var krietni sabojāt priekšstatu par Tevi.