Visbiežāk uzdotie darba devēja jautājumi

Darba meklēšana Visbiežāk uzdotie darba devēja jautājumi

Visbiežāk uzdotie darba devēja jautājumiKāda ir Jūsu motivācija pieteikties?
Nepareizi – man vienkārši vajag darbu, esmu bezdarbnieks jau gadu vai es gribētu pamēģināt sevi šajā jomā.
Labāk - ar šo jautājumu darba devējs vēlas noskaidrot, vai Tu zini uzņēmuma pamatvērtības, saproti pienākumus un Tev tas viss ir tuvs un Tu šo darbu ar prieku darīsi.

Jūs esat kādu laiku jau bez darba, ko Jūs pa šo laiku esat darījis?
Nepareizi – neko, biju pārstrādājies iepriekšējā darbā, tagad atpūšos.
Labāk – parādi darba devējam, ka, neskatoties uz to, ka esi bez darba, esi aktīvs un palīdzi kādam draugam biznesā, apmeklē bezdarbniekiem domātus kursus, mācies kādu svešvalodu, lai potenciālajam darba devējam nerodas iespaids, ka esi "ierūsējis".

Kāpēc Jūs aizgājāt no šīs vai tās darbavietas?
Nepareizi – runāt sliktu par iepriekšējo darba devēju, lai vai kādas Jums ir bijušas attiecības ar iepriekšējo darba devēju, tas atstās neslavas cēlēja un negatīva cilvēka iespaidu; vainot citus vai krīzi savās neveiksmēs. Atceries, stiprie un radošie atrod izeju no praktiski jebkuras situācijas.
Labāk – Ja Tevi atlaida sakarā ar štatu samazināšanu, tad pasniedz faktus (bez emocijām) un arī mini objektīvu iemeslu, kāpēc tieši Tu tiki samazināts, piemēram: pēdējais atnācu un tāpēc tiku samazināts.
darba intervijas jautajumi

Kādas ir Jūsu stiprās puses?
Nepareizi – būt kautrīgam un teikt, lai spriež citi, vai gluži pretēji sākt sevi pārmēru slavēt.
Labāk – apraksti situācijas, procesus vai rezultātus, kas apliecina, ka Tev piemīt tās īpašības, kuras darba devējs ir vēlējies redzēt savā nākamajā darbiniekā (skatīt sludinājumu).

Kādas ir Jūsu vājās puses (trūkumi)?
Nepareizi – sākt uzskaitīt savus trūkumus.
Labāk – šo jautājumu nepieciešams jau pie sevis izanalizēt pirms intervijas, jo visgrūtāk ir sevi raksturot. Tāpēc ieteikums ir šo informāciju pasniegt nevis kā trūkumu, bet vājo pusi. Piemēram, ja esi grāmatvedis un lieliski strādā ar skaitļiem, bet ir grūti rakstīt garas vēstules, tad mini pie plusiem spēju sistemātiski domāt un strādāt ar skaitļiem, bet pie vājajām pusēm - spēju gari un plaši izklāstīt savu viedokli rakstiskā veidā, jo vairāk esi ciparu cilvēks.

Kā Jūs redzat sevi pēc 3/5/10 gadiem?
Nepareizi – nepareizs, pašreizējos politiskajos un ekonomiskajos apstākļos, ir pats jautājums. Labāk uzņēmumam, kuram mērķis ir noturēties, neteikt, ka sapņo kļūt par direktoru pēc 5 gadiem.
Labāk – atbruņo ar savu godīgumu, ka pie pašreizējiem apstākļiem ir ļoti grūti kaut ko plānot tik tālā nākotnē. Bieži šis jautājums tiek uzdots, lai saprastu, vai neplāno doties studēt vai strādāt uz ārzemēm, jo, darba devējs iegūstot darbinieku, parasti plāno ilgstošas darba attiecības. Gadījumā, ja dzīve ārpus valsts nav plānota, uz šo jautāumu vari atbildēt, ka plāno turpināt darba gaitas Latvijā konkrētā nozarē un sfērā.

Kā Jūs redzat savu ieguldījumu mūsu uzņēmumā?
Nepareizi – deklarēt savus uzskatus par to, kā uzņēmumam būtu jāattīstās, kādā virzienā
Labāk – pieturēties pie darba apraksta sludinājumā.

Kāpēc mums būtu jāpieņem tieši Jūs?
Nepareizi – nezinu, tāpēc, ka esmu vislabākais kandidāts, utt.
Labāk – pēc savas būtības atbilde uz šo jautājumu ir motivācijas vēstules rezumējums.