Gatavošanās intervijai: Vai esi izdarījis pietiekami?

Darba meklēšana Gatavošanās intervijai: Vai esi izdarījis pietiekami?

Gatavošanās intervijai: Vai esi izdarījis pietiekami?

Visapkārt runā, cik svarīgi ir jau iepriekš sagatavoties darba intervijai – izpētīt uzņēmumu, pārliecināties, vai vari laikus nokļūt norunātajā vietā, ģērbties lietišķi, pārlasīt savu pieteikumu u.c. Un tomēr - arvien personāla atlases speciālisti atzīst, ka pārrunas noritējušas neveiksmīgi, jo kandidāts nav pietiekami sagatavojies.

Kas tad ir tas, kā pietrūkst?

Prakse (Treniņš)


Tas ir plašākais un nozīmīgākais aspekts visā darba intervijas procesā. Ļoti pareizi un pat ieteicams ir sagatavot atbildes uz vispārīgiem jautājumiem, kā arī jau iepriekš sagatavot jautājumus un komentārus, saistītus ar vakanci. Taču, vai Tu kaut reizi esi domājis, kā tieši atbildēsi un kā uzdosi sagatavotos jautājumus?

Vai atminies gadījumu, kad potenciālais darba devējs intervijas laikā ir painteresējies - vai Tev ir kāds jautājums? Un Tev tie patiešām
CV
iepriekš bija sagatavoti, taču satraukumā pēkšņi tie ir aizmirsušies un tikai pēc neērtas klusuma pauzes spēj izdvest, ka jautājumu nav? Te ir runa par iepriekš rūpīgi pārdomātiem un sagatavotiem jautājumiem, kurus uztraukumā ir grūti uzdot.

Bieži saskaramies ar situāciju, kad kandidāts pilnībā atbilst vakantajam amatam, taču intervijas nobeigumā tomēr nespēj uzdot nevienu jautājumu, kas norāda uz motivācijas trūkumu vai neieinteresētību. Nepieļauj šāda veida kļūdas. Iedomājies, ka Tev pretī sēž garlaikots intervētājs. Vai jūties droši un pārliecināti? Vai Tevis teiktais skan dabiski, vai tomēr samāksloti? Vai uzdosi jautājumus un sniegsi sagatavotos komentārus, ja intervija noritēs neveiksmīgi? Un kā, ja Tu esi ļoti sanervozējies?

Nav runa tikai par to, ko tieši Tu pasaki, bet gan par visu intervijas procesu kopumā. Kā Tu izskatīsies - vai centīsies izskatīties atbrīvojies? Nopietns? Draudzīgs? Kur liksi savas rokas? Kā atbildēsi, ja intervētājs Tev piedāvās padzerties? Vai novilksi žaketi, ja būs karsti?

Tā ir sagatavošanās reālai situācijai.

Lielisks veids kā praktizēties, ir palūgt kādu draugu iesaistīties „izmēģinājuma intervijā". Tas būs daudz noderīgāk nekā runāt ar spoguli. Uzvelc lietišķu apģērbu, atbilstoši noskaņojies un runā skaļā, skaidrā balsī. Lielākā priekšrocība būs iespēja saņemt novērojumus par to, kā spēj sevi prezentēt.


Par uzņēmumu


Visai plaši izplatīta prakse ir, kad kandidāts nav pilnībā izpratis uzņēmuma, uz kuru pretendē, mērķi, uzdevumus un lomu. Pat ja esi gatavs iegaumēt mājas lapas sadaļu „Par mums", izlasīt pēdējos pieejamos ziņu virsrakstus un preses relīzes, un pat, zinot vakances sludinājuma prasības un uzdevumus no galvas. Vai tiešām Tu izproti? Vai spēsi atbildēt uz specifiskiem jautājumiem? Šis uzdevums sākotnēji var šķist sarežģīts, taču tam pavisam noteikti ir vērts atvēlēt zināmu laiku.

Piemēram, sagatavot īsu eseju brīvā formā līdz 500 vārdiem, atbildot uz sekojošiem jautājumiem:
• Aprakstīt uzņēmuma galvenos mērķus.
• Kādi ārējie faktori var ietekmēt un ietekmē uzņēmuma vidi, kurā tas darbojas?
• Kādu izaugsmes stratēģiju veido un īsteno uzņēmums?
• Kas ir uzņēmuma galvenie konkurenti tirgū, un kā veidojas to konkurence?
• Kā mana amata pienākumi palīdzēs sasniegt uzņēmuma mērķus?
• Ko tieši (vakances nosaukums) dara? - Kādus pienākumus veic?

Atbildi uz šiem jautājumiem un Tavas zināšanas par uzņēmumu darba intervijas laikā pamanīs un novērtēs.


Novērtē savas stiprās puses


Visticamāk parasti rīkojies pēc šāda scenārija – atbilstoši vakances prasībām prezentē savas prasmes un zināšanas. Bet vai Tu tiešām saproti, kāpēc viņiem jāpieņem darbā Tevi?

Tik tiešām – kāpēc esi labāks un atbilstošāks kandidāts par citiem, kas pretendē uz konkrēto vakanci?

Lai atbildētu uz šo jautājumu, vēlams aizmirst standarta cildinošos vārdus, aizmirst visu, kas ir mācīts – kā jāatbild uz tāda veida jautājumiem un kritiski jāizvērtē savas stiprās puses. Ko Tu spēj paveikt labāk nekā citi?

Labs veids kā izkristalizēt savas domas, ir tās pierakstīt. Neraksti citiem. Neuztraucies par teikumu uzbūvi vai pareizrakstību. Izmanto pierakstus tikai kā veidu, lai labāk izvērtētu prasmes. Uzskaitot stiprās puses, papildus pievieno - kāda pieredze Tev ir nesusi šīs prasmes, un cik labi tās ir izdevies izkopt. Pretēji intervijas jautājumu sagatavošanai, šie pieraksti tik tiešām ir domāti Tev pašam.

Ja Tev izdosies sagatavot šāda veida pierakstus, izpratīsi to vērtību – kā gan intervētājs var pozitīvi novērtēt kandidātu, ja kandidāts pats sevi neizprot?


Nobeigumā:


Labas sagatavošanās darba intervijai panākumu atslēga ir domāt ārpus standarta prasībām. Tas ir – ieskatīties un novērtēt gan sevi, gan vakanci, gan uzņēmumu, kā arī pārliecinoši sevi prezentēt tai baisajai personai otrpus galdam.