CV

Padomi Darbs, darba meklēšana… Dokumentu sagatavošana CV

CV

Curriculum Vitae

Daudzos materiālos tiek piedāvāti visdažādākie dalījumi, pēc kuriem tu vari aprakstīt savu autobiogrāfiju, darba un izglītības pieredzi. Universāla Curriculum Vitae (CV) forma nepastāv. Tomēr ir daži aspekti, par kuriem ieteicams padomāt, pārlūkojot savu sagatavoto CV:
 • Pārliecinies, ka darba nosaukumi pietiekami skaidri norāda uz nozarēm, kurās esi strādājis.
 • Vai lasītājam būs saprotams, kas bijis tavs darba objekts, ar kāda veida precēm, pakalpojumiem, klientiem tu esi strādājis.
 • Ja esi strādājis tirdzniecības uzņēmumā - vai tā bija mazum- vai vairumtirdzniecība.
 • Vai oficiālais amata nosaukums sniedz izsmeļošu informāciju par taviem darba pienākumiem: par ko biji atbildīgs, cilvēku skaits tavā pārraudzībā, apkalpojamo klientu skaits, pasūtījumu skaits mēnesī utt.
 • Vai tavā CV nav palicis kāds "baltais plankums" - laika periods, par kuru trūkst informācijas.
 • Vai CV ir norādīti visi kursi un apmācības, kā arī to apjoms un organizētāji.
  Galu galā izvērtē darba piedāvājumu un, ja tajā ir norādītas formālas prasības - pārbaudi, vai tavs CV tam atbilst. Īpašu vērību pievērs izglītības līmenim, valodu prasmei, autovadītāja tiesībām, pieredzei utt. Ja kāda prasība pilnībā neatbilst, ieteicams to noteikti pieminēt pieteikuma vēstulē, paskaidrojot, kā tu domā šo trūkumu novērst vai kompensēt.

  Personīgā informācija

  Šajā daļā ir jānorāda:
  Vārds un uzvārds.
  Adrese.
  Kontakttālruņi.
  Citi saziņas līdzekļi.
  Dzimšanas datums un vieta.
  Ģimenes stāvoklis.
  Nacionalitāte un pilsonība.

  Izglītība

  Ziņas par izglītību ir jānorāda apgrieztā secībā, t.i., vispirms pēdējā pabeigtā izglītība, tad priekšpēdējā utt. Noteikti norādi skolu, kurā ieguvi vidējo izglītību pat tad, ja tev jau ir iegūtas vairākas augstākās izglītības. Katrai skolai noteikti klāt pievieno gadu skaitļus, kad tu tur mācījies, kā arī informāciju par skolas atrašanās vietu. Neaizmirsti norādīt iegūto izglītību vai kvalifikāciju. Ja esi rakstījis kādu zinātnisko darbu, norādi tematu.

  Darba pieredze

  Šeit jānorāda tava iepriekšējā darba pieredze apgrieztā secībā, jāiekļauj arī līgumdarbi, prakses vietas, darbs vasaras brīvdienās. Svarīgi ir norādīt ne tikai darba vietu, bet arī ieņemamo amatu un laika periodu, kad ieņēmi šo amatu.

  Papildus zināšanas un iemaņas

  Šeit norādi zināšanas un iemaņas, kas būtu noderīgas, kandidējot uz kādu konkrētu amatu.

  Valodu zināšanas.
  Datorzināšanas.
  Tirdzniecības kursi.

  Intereses un hobiji

  Rakstot šo sadaļu, norādi kādas ir tavas intereses, kādi ir tavi hobiji un aizraušanās. Taču nevajadzētu aizrauties ar pārāk gariem apcerējumiem par hobijiem, jo ne visiem tas var likties tikpat aizraujoši kā tev. Šeit vari arī norādīt organizācijas, kuru biedrs esi.

  Atsauksmes

  Ja esi nolēmis norādīt cilvēkus, kuri par tevi varētu sniegt atsauksmes, tad ar diviem vai trim cilvēkiem būtu pilnīgi pietiekami. Pirms norādiet kādu personu, noteikti pārliecinies, vai šis cilvēks tam piekrīt. Atsauksmes par tevi varētu sniegt skolotāji vai darba kolēģi. Ir pilnīgi nepieļaujami šajā ailē norādīt kādu no ģimenes locekļiem.  CV-Online datubāzē esošais elektroniskais CV paraugs

  Ieteikumi, rakstot CV
  • CV raksti uz balta A4 formāta papīra.
  • Neizmanto teksta fontus, kurus ir grūti lasīt, tāpēc lieto TimeNewRoman vai Arial fontus, teksta lielums - 12 vai 14.
  • Norādi zināšanas, kuras ir nepieciešamas, strādājot attiecīgajā amatā.
  • Norādi sasniegumus.
  • CV formā nenorādi reliģiju, pases numuru, vēlamo darba samaksu.
  • Nav nepieciešams CV beigās norādīt datumu.